Hakkımızda
  Şirket Profili
  Yönetim Denetim Kurulu
  Başkanın Mesajı
  Kurumsal Hedef
Dünden Bugüne Başkanlar

İbrahim Şencan

1931 yılında Bucak’ta doğdu.1953 yılında İ.T.Ü. İnşaat Fakültesini bitirdi. 1997 yılında başlayan DEDEMAN Oteli DİALOG GRUBU toplantılarına öncülük ederek,AGH’in kurulması ve dinamik bir yapıya kavuşmasında önemli rol üstlenmiştir.
Sırasıyla; Antalya Belediyesi Meclis Üyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, İntes İşveren Sendikası Başkanı, İntes Yüksek Danışma Kurulu Başkanı, Tisk Yönetim Kurulu Üyesi, Amatör Çallı Spor Satranç Kulübü kuruculuğu görevlerini üstlenmiştir. (Kulüp halen Türkiye Satranç 1.Liginde şampiyonluk mücadelesi vermektedir) 234 ortaklı halka açık BELKÖY A.Ş. (Antalya Beldibi Turizm Yatırımları ve İşletmeciliği A.Ş) Başkanı olarak 1600 yataklı CLUB BELKÖY Tatil Köyünün yapımını gerçekleştirmiştir. 

Sayın Şencan; Şirketimizin kurucusu ve 21.07.1998–30.06.1999 tarihleri arasında görev yapan ilk Yönetim Kurulu Başkanıdır. Çallıoğlu İnşaat ve Çallıoğlu Beton Sanayi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olup, halen AGH Yönetim Kurulu Üyesi olarak fiilen görev yapmaktadır.

Hüseyin Çalık 

1935 yılında Konya’da doğan Sayın Çalık, 1957 yılında İstanbul Yüksek İktisat ve Ticaret Okulu muhasebe ve finans bölümünü bitirdi. DİALOG GRUBU toplantılarında, yeni yatırımların ilimize kazandırılması gerektiğini belirtmiş ve AGH’nın ortaklık yapısının teşekkülünde önemli bir rol almıştır. 

Dünyanın belli başlı markalarına tekstil ürünleri üreten ANTEKS İplik ve Tekstil fabrikalarının kurucu ortağıdır. Sahibi olduğu ATAÇ İnşaat firmasıyla da inşaat sektöründe yeni yatırımlarla birlikte HES projelerinin gerçekleşmesine ağırlık vermiştir. 

1980 yılında Antalya Kolejinin ilimize kazandırılmasında değerli katkıları olmuştur.Aynı okulun Yönetim Kurulunda da görev yapmaktadır. Turizm alanındaki yatırımına Kışlahan Otel ile ilk adımı atmış; daha sonra Kemer Resort Oteli turizme kazandırmıştır. Holdingimizin 30.06.1999–22.06.2000 tarihlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Halihazırda, Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif görev yapmaktadır


Ahmet Ünsal

1924 yılında Antalya’da doğdu. 1951 yılında İ.T.Ü. Elektrik Fakültesini bitirip, yüksek elektrik mühendisi oldu. Üniversite öğreniminden sonra; Sümerbank Gemlik Suni İpek Fabrikası, Malatya Dokuma Fabrikası, İzmir SEKA Kağıt ve Selüloz fabrikalarında Enerji Üretim Şefliği,Antalya Belediyesi ESO ( Elektrik-Su-Otobüs İşletmeleri Müdürlüğü), Kepez Elektrik T.A.Ş. kuruluş, gelişim, üretim/yatırım faaliyetlerinde Genel Müdür olarak çalıştı. Aynı dönem içerisinde, Antalya Ferro-Krom ve Karpit fabrikaları Genel Müdürlüğü de yapmıştır. Ayrıca, Çukurova Elektrik Sanayi Ticaret A.Ş., Çukurova Elektrik A.Ş., Eltem-Tek Elektrik Mühendislik Hizmetleri A.Ş. de Yönetim Kurulu ve Kurucu Üyelikler yaptı. 

Antalya'da enerji yatırımları hususunda öncülük etmiş;toplantılarda doğalgaz çevrim santralı kurulmasının gereğini belirterek enerji yatırımlarına önem verilmesini vurgulamıştır.Halihazırda, Antalya Serbest Bölgesinde otomotiv sanayine kablo konfeksiyon üretimi yapan Türk-Hollanda ortaklı WAGNER KABLO Sanayi ve Ticaret A.Ş. de Yönetim Kurulu Başkanıdır.Şirketimizde 22.06.2000–18.06.2004 tarihlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.Sayın Ünsal, halen AGH Yönetim Kurulu Üyesi olarak Şirketimizde görev yapmaktadır.


Ahmet Acar 

1952 yılında Antalya’da doğan Sayın Acar, ilk ve orta öğretimini Antalya’da, üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlamıştır.İlk şirketini gemi acenteliği ve gümrük işleri üzerine kurmuş; Daha sonra, dış ticaretin farklı alanlarında faaliyet içerisinde bulunmuştur.Bugün,ithalat / ihracat / turizm / gıda ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin,Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

Sahibi olduğu şirketler: Acar Pazarlama Dış Tic.A.Ş., Acar Gümrük Müşavirliği Ltd.Şti., Acar Taşımacılık Turizm Tic.A.Ş., Altın Et Entegre Ltd Şti., Novel Gıda Sanayi Ltd.Şti ve Aldur İnşaat Ltd.Şti.dir.

Şirketimizde 18.06.2004 - 20.11.2009 tarihlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Antalya Enerji Üretim A.Ş nin ve Doğalgaz çevrim santralinin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Bu şirketin ilk Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Daha sonra Antalya Alkollü İçecek Sanayi ve Tic. A.Ş.nin kuruluşunu yapmış ve ilk Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.  Alkollü içecek sektöründe Türkiye'nin en modern entegre tesisini ilimize kazandırmıştır. Sayın Acar, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Antalya Güçbirliği Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Antalya Enerji Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.