Güçbirliği Holding Antalya'yı Isıtacak

Antalya Güçbirliği Holding,sıcak suyu binalara çekeceklerini açıkladı.Holding Yönetim Kurulu Başkanı Acar,'Kentin kuzeyinin tamamını ısıtabilecek durumdayız' dedi.

Antalya Güçbirliği Holding'in olağan genel kurulu,Sheraton Otel'de gerçekleşti.Yapılan seçimde eski yönetimin göreve devam etmesine karar verildi.Enerji yatırımlarına hız kesmeden devam edilmesi kararı alınan kurulda,Holding bünyesinde faaliyet gösteren Antalya Enerji A.Ş.'ye ait doğalgazdan çevrim santaralinin kapasite artırımına da onay verildi.

Buna göre,34 Megawat kurulu güce sahip olan enterkonnekte tesis,52 Megawata çıkarılacak.Güç artırımı ile daha da artacak olan sıcak su üretimi ise kentin kuzey bölgelerindeki konutların ısıtmasında kullanılacak.

TÜM KUZEYİ:Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Acar,TOKİ konutları başta olmak üzere ana hatlarla sıcak suyu binalara kadar çekeceklerini,oradan da binaların kendi kurdukları kalorifer sistemleri içinde dolaşarak konutları ısıtacağını belirtti.Acar,'Şu anki kapasitemizle bile saatte 200 ton,80 derece su ısıtiyoruz.Kentin kuzeyinin tamamını ısıtabilecek durumdayız.'dedi.

SIKINTI YOK:Bu sistemin motorin ve fuel oil gibi yakıtlarla ısıtmaya göre yarıdan daha fazla tasarruf sağlayacağı için talepte bir sıkıntı beklemediklerini belirten Acar,önümüzdeki dönemin hafif alkollü içecekler dönemi olacağına işaret ederek,bu büyümenin ileriki süreçte kaçınılmaz olduğunu söyledi.Böylece,yılda 5 milyon alkollü içecek üretecek olan Güçbirliği Holding bünyesindeki Antalya Alkollü İçecekler A.Ş.nin de büyümesi ve ileriki süreçte üretimde çeşidin de artırılması onay gördü.